Hmoždinky pre doskové materiály 

 • Hmoždinky do sadrokartónu

  GK - hmoždinka do sadrokartónu je vyrobená z prvotriedneho nylonu. Je vhodná pre predsadenú montáž do jednovrstvového alebo dvojvrstvového sadrokartónu. Aplikuje sa pomocou montážneho prípravku rýchlym zarezaním do sadrokartónu až do roviny s jeho povrchom. Hmoždinka drží v sadrokartóne na princípe tvarového spoja. Vďaka malej dĺžke je ideálna v prípade, keď nie je známa hrúbka dutiny za sadrokartónom.  Je vhodná pre upevnenie obrázkov, ľahkých svetiel alebo elektroinštalácií.

 • Hmoždinky sklopné

  DUOTEC - sklopná hmoždinka s vysokou únosnosťou ktorá sa skladá z dvoch častí odlišných materiálových vlastností. Červená časť s tvrdeného nylonu roznáša zaťaženie rovnomerne na styčnej ploche, zatiaľ čo šedá mäkšia časť predchádza poškodeniu krehkého povrchu sadrokartónu, ktoré vedie ku jeho oslabeniu a strate únosnosti. fischer DUOTEC sa montuje ľahko ako sklopná hmoždinka, ale v núdzi ju môžete použiť aj ako rozpernú hmoždinku do plného materiálu.

 • Hmoždinky preklápacie

  Preklápacie (sklopné) hmoždinky KD, KDH, KM  - určená na zavesenie obrázkov, políc, svetla alebo rôzneho sanitárneho vybavenia, napr. umývadla či pisoára do doskových a dutinových materiálov (sadrokartón, OSB doska, dutinový strop). Vďaka dlhému závitu je možné hmoždinku použiť na dosky s rôznou hrúbkou alebo upevniť rôzne hrubé predmety.  Hmoždinka sa aplikuje predsadenou montážou.Pružinové a sklopné hmoždinky sa jednoducho prestrčia vyvŕtaným otvorom a v dutine sa roztvoria. Montáž je rýchla, bez komplikácií a bez potreby špeciálnych prípravkou. Ramienka zaisťujú dobré roznesenie zaťaženia, a tak sú sklopné hmoždinky vhodné na upevnenie ľahkého až stredného zaťaženia.

 • Hmoždinky MOLLY

  HM - všestranná kovová hmoždinka do dutín s metrickou skrutkou vhodná do všetkých doskových stavebných materiálov s hrúbkou 3 - 50 mm. Hmoždinka sa aktivuje v predsadenej pozícií kliešťami. Ramienka sa riadenou deformáciou oprú o zadnú stenu dosky. Montáž bez klieští je možné spraviť skrutkovačom alebo AKU-skrutkovačom. Predmet môže byť ľubovoľne upevnený a zase povolený. Hmoždinka fischer HM je vhodná na upevnenie svetiel, obrázkov či poličiek v interiéri.

 • Hmoždinky do umakartu

  A4GK - hmoždinka vhodná do umakartu (tenký vysokotlaký laminát). Možné s ňou pripevniť všemožné držiačiky do kúpelne, ale nečakajte že zvládne uniesť umývadlo, či opierku pre starších ľudí. Hmoždinka sa rozoprie zo zadnej strany a zároveň si poradí s tenkou stenu umakartu. Jej nevýhodou môže byť že akonáhle sa z nej vytiahne vrut hmoždinka zmizne nenávratne za stenou.