Natĺkacie, fasádne a rámové hmoždinky 

 • Hmoždinky rámové + 6 hranné skrutky

  SXRL - rámová hmoždinka určená na viacnásobné upevnenie nekonštrukčných systémov do betónu muriva alebo do pórobetónu. V plných stavebných materiáloch sa dve časti rozpernej zóny spoja v jeden dlhý kotevný prvok. V dierovaných materiáloch sa prvá časť zaprie o najsilnejšiu obvodovú stenu tehly a druhá vytvorí tvarový zámok, čím sa bezpečne a šetrne prenesie zaťaženia do kotevného podkladu. Verzia so šesťhrannou hlavou a integrovanou podložkou je obzvlášť vhodná na upevnenie kovových konštrukcií a profilov. V súlade s certifikátom (v závislosti od druhu materiálu a od hrúbky prijovaného materiálu) je možné využiť jednu z troch kotevných hĺbok ktoré sú vyznačené priamo na hmoždinke. SXRL 14 je naviac certifikovaná na distančné upevnenie prvkov s tlakovým zaťažením. 

 • Hmoždinky rámové + zapustené skrutky

  SXRL - rámová hmoždinka určená na viacnásobné upevnenie nekonštrukčných systémov do betónu muriva alebo do pórobetónu. V plných stavebných materiáloch sa dve časti rozpernej zóny spoja v jeden dlhý kotevný prvok. V dierovaných materiáloch sa prvá časť zaprie o najsilnejšiu obvodovú stenu tehly a druhá vytvorí tvarový zámok, čím sa bezpečne a šetrne prenesie zaťaženia do kotevného podkladu. Verzia so zápustnou hlavou je obzvlášť vhodná na upevnenie tesárskych konštrukcií. V súlade s certifikátom (v závislosti od druhu materiálu a od hrúbky prijovaného materiálu) je možné využiť jednu z troch kotevných hĺbok ktoré sú vyznačené priamo na hmoždinke. SXRL 14 je naviac certifikovaná na distančné upevnenie prvkov s tlakovým zaťažením. 

 • Hmoždinky rámové bez skrutiek

  S-H-R - rámová hmoždinka vyrobená z prvotriedneho nylonu. Veľká kotevná hĺbka 90 mm jej dáva výhodu pri upevňovaní do dierovaného a pórobetónového muriva. Pri uťahovaní skrutky sa hmoždinka rozpína klasicky do dvoch strán a bezpečne sa tak ukotví v stavebnom materiáli. Poistky proti pretočeniu stabilizujú hmoždinku v otvore počas montáže a predchádzajú tak komplikáciám. Hmoždinku je možné natočiť tak, aby napätie v materiáli bolo rovnobežne s hranou stavebného podkladu, a tak je možné kotviť blízko ku okraju bez rizika jeho odštiepenia.

 • Hmoždinky cez izoláciu

  Thermax  - dištančný systém ktorý je riešením pre montáž bez tepelného mostu v exteriérových tepelnoizolačných kompozitných systémoch (ETICS). Na závitovej tyči je osadený kužeľ zosilnený sklenenými vláknami, ktorý si vyfrézuje lôžko cez omietku a do izolačného materiálu bez nastavovacieho nástroja. Kužeľ na hlave závitovej tyče preruší tepelný most. Nastaviteľný systém je vhodný na upevnenie v ETICS a nenosných vrstvách hrúbky 45 mm až 290 mm. Systémy fischer Thermax 8 a 10 dokáže udržať stredne veľké záťaže, ako sú svetlá, poštové schránky a bleskozvody. Thermax 12 a 16 sú vhodné pre ťažké záťaže ako sú markízy, klimatizačné jednotky a satelitné antény v betóne, pórobetóne a murive z perforovanej a masívnej tehly.

 • Oká lešenárske

  GS - skrutka s okom v kombinácií s vhodnou hmoždinkou je ideálna na upevnenie lešenia vo väčšine stavebných materiáloch. Lešenie je potrebné zaistiť iba dočasne a táto kombinácia umožňujú rýchlu a cenovo výhodnú demontáž.  Skrutka s okom  je ideálna pre upevnenie reťazí, lán, mreží a šnúr.

 • Príslušenstvo

  GBS - témovací tŕň pre pórobetón.