Oceľové kotvy 

 • Kotva prevlačná

  FBN II  - svorníková kotva je oceľový upevňovací prvok pre hospodárne kotvenie do netrhlinovej zóny betónu. Výrobok vďačí za svoju výnimočnú všestrannosť dlhému závitu a premenlivej kotevnej hĺbke. Montáž je možné spraviť predsadením a prievlačným spôsobom, a tak je ju možné použiť aj pre distančné upevnenie. Materiálový variant z nerezovej ocele je vhodný na upevnenie fasádnych konštrukcií, konzol a rebríkov v exteriéri.

 • Kotva trubková (plášťová)

  FSA - plášťová oceľová kotva s povrchovou úpravou galvanickým zinkovaním pre stredne ťažké zaťaženie. FSA je vhodná na upevnenie nenosných systémov (konzoly, zábradlia, káblové trasy) do netrhlinovej zóny betónu. Optimalizovaný tvar prepožičiava kotve vysokú šmykovú únosnosť a vysokú úroveň bezpečnosti. Osadzuje sa prievlačnou montážou, ktorá šetrí čas. Pri uťahovania predpísaným uťahovacím momentom sa kužeľ vtiahne do plášťa kotvy a ten sa následne zaprie o stenu vyvŕtaného otvoru. Perforácie v plášti slúžia ako deformačná zóna, ktorá absorbuje posun plášťa pri uťahovaní. Vybraním skrutky je možné spraviť demontáž do roviny s povrchom kotevného podkladu.

 • Kotva narážacia

  EA II - narážacia kotva s vnútorným závitom vyrábaná z galvanicky zinkovanej ocele alebo nerezovej ocele. Je ideálna na upevnenie sprinklerov, káblových mostov či konzol a to v interiéri a exteriéri. Európsky certifikát pokrýva aplikácie do netrhlinovej zóny betónu, viacnásobné upevnenie nenosných systémov v trhlinovej zóne betónu a triedu požiarnej odolnosti R 120. Výrobok sa usadí do vyvŕtaného otvoru do roviny s povrchom kotevného podkladu. Golier predchádza zapadnutiu kotvy. Následne sa aktivuje pomocou montážneho prípravku EAW H Plus manuálne alebo pomocou vŕtacieho kladiva a prípravku EA II S- SDS. Jadro sa zarazí na koniec kotvy a rozoprie ju proti stene vyvŕtaného otvoru. Kotva prenáša zaťaženie spoľahlivo do betónu prostredníctvom trecieho spoja.

 • Samorezka do betónu

  FBS - skrutka do betónu v sebe kombinuje maximálnu únosnosť a rýchlu montáž. Prevedenie v zinkovanej a antikoróznej ocele sú schválené pre aplikácie v netrhlinovom a trhlinovom betóne, v interiéri a exteriéri a v seizmicky aktívnych oblastiach. Upevnenie skrutkou je ideálne riešenie pre dočasné kotvenie stavebného vybavenia, pretože sa veľmi ľahko demontuje. Oceľové prvky a súčasti tesárskych konštrukcií je možné ľahko a spoľahlivo upevniť trvalo. Európsky certifikát s požiarnou odolnosťou R 120 zaisťuje ešte vyššiu úroveň bezpečnosti.

 • Kotva do pórobetónu

  FPX  - kotva do plynosilikátu je vyrobená z galvanicky zinkovanej ocele. Do vyvŕtaného otvoru sa osadí niekoľkými údermi kladivom bez nutnosti čistenia otvoru. Kotva sa aktivuje pomocou šesťhranu račňou alebo AKU skrutkovačom. Kužeľ sa vťahuje do rozperného plášťa. Štyri krídelká vytvoria zadní rez. Po dosiahnutí správnej miery rozoprenia sa šesťhran sám uvoľní z uťahovacej drážky. fischer kotva do plynosilikátu FPX-I je vhodná na upevnenie závesných stropov, zábradlí či kuchynských skriniek do plynosilikátu.

 • Stropné klince

  FDZ - stropný klinec z pozinkovanej ocele schválený pre viacnásobné ukotvenie neštrukturálnych systémov v betóne. Ideálny na ukotveie kovových profilov do sadrokartónu a na drôtené a nepravidelné závesy na zavesené stropy v betóne s trhlinami.Európske technické osvedčenie a klasifikácia podľa triedy požiarnej odolnosti R 120 zaručujú zvýšenú bezpečnosť. Stropný klinec sa inštaluje úsporným časom pomocou priechodnej inštalácie a je vtlačený do vývrtu.

 • Kotva natĺkacia

  FNA -  natĺkacia kotva sa vyrába z galvanicky zinkovanej, nerezovej a vysoko antikoróznej ocele. Kotva FNA II je pôvodne navrhnutá na upevnenie žiaruvzdorných protipožiarnych dosiek, vzduchotechnických potrubí, kovových montážnych líšt a nosných rastrov. Európsky certifikát a klasifikácia požiarnej odolnosti R 120 sú zárukou vysokej bezpečnosti. FNA II sa osadzuje do vyvŕtaného otvoru niekoľkými údermi kladivom alebo pomocou montážneho prípravku upnutého do vŕtacieho kladiva. Kotva FNA II sa aktivuje samočinne, keď je vystavená zaťaženiu. Kužeľ je vtiahnutý do rozperného klipu a ten sa následne zaprie o stenu vyvŕtaného otvoru.

 • Kotva pre vysoké zaťaženie

  TA M - kotva pre veľké zaťaženie je upevňovací prvok s vnútorným závitom vyrábaný z galvanicky zinkovanej ocele vhodný pre predsadenú montáž. Kotva je vhodná na upevnenie zábran proti pádu či strojného zariadenia do netrhlinovej zóny betónu. Optimalizovaný tvar kotvy umožňuje využiť skutočne malé vzdialenosti k okraju a medzi kotvami. Pri montáži sa kužeľ vtiahne do plášťa kotvy a zaprie ho proti stene vyvŕtaného otvoru. Plastová zátka bráni vnikaniu prachu do tela kotvy a udržuje závit čistý.

 • Špeciálne oceľové kotvy

  FDBB - viacúčelový upevňovací set pre kotvenie diamantových vŕtačiek a iných diamantových nástrojov. Kotvy pre diamantové stroje musia byť v určitých ohľadoch výnimočné. Ich , montáž a demontáž musí byť rýchla nesmie zanechávať závity trčiace z povrchu betónu a musí mať vyššiu šmykovú únosnosť kvôli rázu od prípadného zaseknutia stroja. Set sa skladá z uťahovacej krídlovej matice s podložkou, drieku kotvy so závitom a rozperného prvku, ktorý jediný zostáva po demontáži vo vyvŕtanom otvore. Driek má veľký plný prierez pre vyššiu šmykovú únosnosť a stabilite pomáha aj masívna krídlová matica. Demontáž, teda vyskrutkovanie drieku z rozperného elementu je dielom okamžiku a kvalitná kalená oceľ, z ktorej je vyrobený, garantuje spoľahlivo opätovné použitie počas dlhej doby.