Všeobecné hmoždinky 

 • Hmoždinka univerzálna DUOPOWER

  DUOPOWERje inteligenta hmoždinka, ktorá kombinuje dva materiály rôznych vlastností a tri rôzne princípy fungovania. Je použiteľná vo všetkých stavebných materiáloch, takže široké spektrum aplikácií pokryjete jediným výrobkom. fischer DUOPOWER sa sama podľa charakteru kotevného podkladu prispôsobí, akým spôsobom sa aktivuje - či sa rozoprie, sklopí alebo zauzluje. Pri skrutkovaní skrutky, skvele ťahá, takže máte pocit z dobre odvedenej práce a vysokej bezpečnosti. fischer DUOPOWER 6 x 50, 8 x 65 a 10 x 80 majú väčšiu účinnú kotevnú hĺbku a sú vhodnejšie do dutinových materiálov, pórobetónového muriva alebo na premostenie nenosných vrstiev, napr.. omietky.

 • Hmoždinka univerzálna UX

  UX - univerzálna hmoždinka UX je vyrobená z vysoko kvalitného nylonového granulátu. Hmoždinka sa v plných materiáloch rozoprie, v dutých a doskových materiáloch sa uzluje. Je preto správnou voľbou pre akúkoľvek aplikáciu aj v prípade, že si nie sme istý charakterom kotevného podkladu. Golier zabraňuje hmoždinke v zapadnutí do otvoru, zatiaľ čo variant bez golieru je vhodný pre prievlačnú montáž. UX je vhodná napr. na upevnenie svietidiel, garniží, ľahkých nástenných skriniek či soklových líšt. 

 • Hmoždinka rozperná SX

  SX - rozperná hmoždinka vďaka rozpínaniu do 4 strán roznáša  napätie v stavebnom materiáli rovnomerne. Na rozdiel od bežných hmoždinke je vyrobená z prvotriedneho nylonu, ktorý hmoždinkám fischer prepožičiava spoľahlivosť a trvalú bezpečnosť. SX je prvou správnou voľbou pri upevňovaní svetiel, rôznych prvkov do kúpeľne alebo bidetov, nástenných skriniek, políc a mnohého iného na betón, pórobetónové murivo, plné, ale aj dutinové murivo. Golier hmoždinky zabraňuje jej zapadnutiu do otvoru. Predĺženie hmoždinky s vyššou kotevnou hĺbkou sú vhodnejšie do dutinového muriva, pórobetónu alebo na premostenie nenosných vrstiev, napr. omietky.

 • Hmoždinka metrická

  M-Srozperná hmoždinka vyrobená z prvotriedneho nylonu, vhodná pre skrutky alebo tyče s metrickým závitom. M-S je vhodná na upevnenie madiel, okeníc či odkvapových zvodov do plných a dutinových stavebných materiálov a do pórobetónu. Zvláštnu hmoždinku je možné aplikovať predsadenou a aj prievlačnou montážou. Pri uťahovaní skrutky alebo tyče sa hmoždinka rozoprie a zaprie sa o stenu vyvŕtaného otvoru.

 • Hmoždinka do pórobetónu

  GB - hmoždinka je určená do pórobetónového muriva. Kombinácia GB 10 a fischer bezpečnostnej skrutky je schválená pre kotvenie do pórobetónových tvárnic a panelov. Hmoždinka je vhodná na upevnenie strešných a fasádnych konštrukcií, zábradlí a podobných prvkov. Po predvŕtaní sa hmoždinka zatlčie do otvoru obyčajným kladivom, takže nie sú potrebné špeciálne nástroje - montáž sa zbytočne nepredražuje. Charakteristické rebrá po obvode vytvoria tvarový zámok, ktorý sa po zaskrutkovaní skrutky do pórobetónu ešte viac zahryzne. Princíp tvarového spoja je zárukou vysokej únosnosti a trvalej bezpečnosti.

 • Hmoždinka narážacia

  FGD - hmoždinka pre závitové tyče  je hospodárne riešenie pre upevňovanie bežných závitových tyčí do plných stavebných materiálov jednoduchou montážou zatlčením do vyvŕtaného otvoru. Hmoždinka vyrobená z čistého nylonu sa zatĺka obyčajným kladivom bez špeciálnych montážnych prípravkov. Malá dĺžka hmoždinky predchádza kontaktu s betonárskou výstužou a skracuje dobu a znižuje námahu pri vŕtaní. Široký golier hmoždinky slúži ako kontrola a záruka správnej montáže. Dno hmoždinky tvorí doraz a úroveň patričnej hĺbky osadenia. Je však možné tyčou dno preraziť a tyč v prípade potreby zatĺcť do otvoru hlbšie.

 • Hmoždinka mosadzná

  MS - je rozperná hmoždinka vyrobená z mosadzi, vybavená vnútorným závitom pre metrické skrutky a závitové tyče. Hmoždinka je vhodná najmä na upevňovanie riadiacich skríň, políc alebo zavesovaniu potrubia do betónu a plného muriva. Hmoždinka sa osadzuje predsadenou montážou. Pri uťahovaní skrutky alebo závitovej tyče sa rozoprie a zaprie sa o steny vyvŕtaného otvoru. Štruktúrovaný vonkajší povrch účinne zabraňuje pretočeniu hmoždinky pri uťahovaní a materiál je zárukou skvelej odolnosti voči korózií.

 • Hmoždinka vodotesná DUOSEAL

  DUOSEAL - bez akýchkoľvek dodatočných tmelov a silikónov úplne utesní
  otvor a tým zabráni prieniku vlhkosti a vzniku plesní v stavebnom materiáli.

 • Boxy plné